Vimeo: jak pobierać filmy za darmo?

Wiedziałeś że?

Istnieje wiele stron internetowych, które udostępniają filmy i są dostępne dla wszystkich osób na całym świecie. Vimeo to jedna z tych platform internetowych, które pozwalają na pobieranie, oglądanie i znajdowanie dobrej jakości filmów. Vimeo wyróżnia się spośród innych sieci społecznościowych, ponieważ jego warunki użytkowania są elastyczne i mniej rygorystyczne niż w przypadku innych platform. Odpowiedni zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących, ta strona jest wygodna w użyciu, a przesyłanie filmów jest zawsze bardzo proste.

Co to jest Vimeo?

Vimeo to zbiorcza platforma, która nie tylko pozwala różnym osobom na hostowanie filmów w sieci, ale także na oglądanie i przesyłanie filmów w dobrej rozdzielczości. Użytkownicy mogą oglądać i udostępniać filmy. Vimeo działa w bardzo podobny sposób do Dailymotion i YouTube. Vimeo składa się z kanału do tworzenia treści, komentarzy i opinii na temat filmów, co ma miejsce w przypadku YouTube. Należy zaznaczyć, że Vimeo jest bardzo popularne wśród twórców wideo (zarówno amatorów, jak i profesjonalistów). W rzeczywistości oferuje kilka narzędzi, które ułatwiają tworzenie, zarządzanie i rozpowszechnianie filmów. Vimeo jest dedykowane profesjonalistom i osobom kreatywnym i jest również dostępne w wersji aplikacji tak jak różne platformy, czy to na Windows, Android czy iOS.

Różnica między YouTube a Vimeo

YouTube i Vimeo to dwa serwisy, w których możliwe jest hostowanie filmów kompatybilnych z Camtasią. Rzeczywiście, ich aplikacje YouTube i Vimeo są kompatybilne na różnych urządzeniach, czy to Windows, iOS czy Android wiedząc, że oba mają swoje własne cechy.

Rozdzielczość wideo

Na YouTube użytkownicy przesyłają co najmniej 500 godzin wideo na minutę, a YouTube przetwarza te filmy przed ich emisją. Oznacza to, że aby obsłużyć takie obciążenie, YouTube musi zrównoważyć szybkość i jakość kompresji każdego filmu. Z kolei zarządzanie przesyłaniem wideo w Vimeo jest znacznie lżejsze niż w YouTube. Vimeo skupia się bardziej na zwiększaniu rozdzielczości filmów poprzez wybieranie lepszych technik kodowania. W tym przypadku, dla tego samego pobrania filmu o tej samej rozdzielczości (na Vimeo i YouTube), wersja Vimeo będzie znacznie lepsza, ponieważ bitrate będzie wyższy.

Wspólnoty

Społeczności YouTube i Vimeo są bardzo różne. Rzeczywiście, liczba komentarzy i reakcji na YouTube jest mniejsza, podczas gdy na Vimeo członkowie społeczności są znacznie bardziej reaktywni i dzielą się konstruktywnymi komentarzami do każdego opublikowanego filmu. Jeśli spojrzymy na liczby, to YouTube ma ponad miliard użytkowników i produkuje więcej treści. Z drugiej strony społeczność Vimeo jest na poziomie około 170 milionów.

Wydaje się, że wysokie wartości produkcyjne są często spotykane w małej społeczności.

Kroki do pobierania darmowych filmów z Vimeo

Downloader for Vimeo to narzędzie do pobierania filmów za pośrednictwem platformy Vimeo. Aby to zrobić, musisz wybrać konwerter online, a następnie wpisać link filmu, który chcesz pobrać. Nie zapomnij wybrać rozdzielczości pliku końcowego po pobraniu. Możesz także stworzyć listę filmów do pobrania i zarządzać nimi później w przeglądarce. Możliwe jest jednak, że niektóre filmy nie są dostępne dla ogółu społeczeństwa i dlatego nie można ich pobrać.

Oto jak pobrać publiczne wideo Vimeo na komputerze, Macu lub smartfonie:

Aby pobrać darmowe filmy z Vimeo

Krok 1: Uruchom przeglądarkę i przejdź do strony Vimeo.com;
Krok 2: Na głównej stronie Vimeo.com wyszukaj film i wklej link (URL) filmu, który chcesz pobrać;
Krok 3: Gdy pojawi się przycisk „Pobierz”, kliknij go; następnie wybierz jakość lub format wideo do pobrania;
Krok 4: Rozpocznie się pobieranie wideo, które pojawi się na ekranie i zajmie kilka sekund lub nawet minut w zależności od jakości wybranego wideo.

Aby pobrać osadzone filmy Vimeo

Pobieranie osadzonych filmów z Vimeo jest możliwe na każdej stronie internetowej. Przycisk „Pobierz” pojawia się bezpośrednio na filmie. Następnie kliknij przycisk „Pobierz”, aby rozpocząć pobieranie filmu. W niektórych przypadkach przycisk „pobierz” nie pojawia się. W takim przypadku odtwórz film, a pojawi się przycisk „Pobierz”.

Aby pobrać filmy z wyskakującej ikony

Aby pobrać film z ikony pop-up, wystarczy kliknąć na ikonę pop-up, gdzie zostanie wyświetlona lista plików wideo dostępnych do pobrania. Zwróć uwagę, że każdy film na liście zawiera przycisk „pobierz” i wystarczy na niego kliknąć.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Góra strony