Strona internetowa: jak wygrać bitwę o projekt?

Posiadanie strony internetowej stało się priorytetem dla wszystkich firm chcących zaistnieć w sieci. Jest to potężna dźwignia do generowania większej sprzedaży lub zdobycia rozgłosu wśród społeczeństwa. Strona internetowa tak naprawdę odzwierciedla wizerunek i profesjonalizm marki. W efekcie może, ale nie musi, wywołać dobre wrażenie u odwiedzających i zachęcić ich do przeglądania innych stron. Dlatego przy tworzeniu strony internetowej nie należy zaniedbywać jednej zasadniczej kwestii: projektu. Ten aspekt staje się coraz bardziej ważniejszy.

Jak więc wygrać bitwę o design?

Wynajmij projektanta, aby stworzyć designerską i ergonomiczną stronę www

Aby wyróżnić się na tle konkurencji i wygenerować ruch na swojej stronie, należy już na początku projektu tworzenia strony internetowej nadać dużą wagę projektowaniu takiej strony. Istnieje wiele platform, które oferują tysiące wzorów, które można wykorzystać jako inspirację do zaprojektowania strony internetowej. Dostępne są autorskie szablony, które można dostosować do swoich potrzeb.

Jednak, aby uzyskać unikalną i skuteczną stronę internetową, najlepiej skontaktować się z projektantem stron internetowych i powierzyć mu swój projekt graficzny. Jeśli jest profesjonalistą, który opanował dziedzinę i mechanikę projektowania to będzie wiedział, jak dostosować ją do każdej marki.

Jego interwencja pozwala na korzystanie z wysokiej jakości strony internetowej i know-how, którego nie da się zaimprowizować. Agencja projektowania stron internetowych stawia na najnowsze technologie niezbędne do realizacji każdego projektu.

Ponadto należy poświęcić czas, aby znaleźć projektanta zdolnego do spełnienia Twoich oczekiwań. Idealnym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do agencji marketingowej, która jest w stanie zapewnić swoim klientom profesjonalny i kompletny zespół do realizacji tego zadania. Zespół ten powinien składać się z projektantów stron internetowych, web developerów i ekspertów SEO. Jest to wręcz idealne rozwiązanie do stworzenia strony internetowej dostosowanej do wymogów cyfrowego świata.

Skup się na czysto funkcjonalnym projekcie

Projekt strony internetowej ma wpływ na SEO. W związku z tym bitwa o design idzie w parze z bitwą o pozycję w celu uzyskania dobrego pozycjonowania w wyszukiwarkach. Aby to osiągnąć, należy postawić na funkcjonalny projekt.

Te ostatnie muszą być estetyczne, ale nie można zaniedbać aspektu funkcjonalnego. Nawet jeśli strona ma lepszy projekt, niekoniecznie osiągnie dobry ranking w wyszukiwarkach, jeśli doświadczenie nawigacyjne jest słabe.

Projekt powinien być niezagracony i nieprzeładowany kolorami, aby ułatwić odwiedzającym czytanie informacji na stronie. Może to zachęcić ich do przejścia na inne strony i dalszego przeglądania. Ważne jest również, aby projekt zachowywał pewną spójność na poszczególnych stronach witryny. W tym sensie powinna istnieć harmonia między czcionką i wielkością.

Strona internetowa powinna mieć dobrą strukturę ułatwiającą dostęp do informacji. Odwiedzający powinien móc łatwo znaleźć to, czego szuka, nie gubiąc się na poszczególnych stronach.

Postaw się w roli klienta, aby Twój projekt strony internetowej odniósł sukces.

Aby wygrać bitwę o design, musisz poświęcić czas na poznanie swoich klientów. Będzie to kwestia ustalenia idealnego profilu klienta poprzez jak największą precyzję. Chodzi o to, aby przy projektowaniu myśleć najpierw o użytkownikach.

Projekt musi odpowiadać potrzebom użytkowników przy jednoczesnym poszanowaniu tożsamości marki firmy. Na przykład firma specjalizująca się w sprzedaży produktów dla dzieci nie powinna stosować stonowanych barw, a raczej jaskrawe kolory. Podobnie osoby z poważniejszych branż, takich jak prawo, nie muszą stosować ekstrawaganckiej typografii.

Projekt strony powinien być więc idealnie dopasowany do profilu danej marki. Pomoże to zbudować zaufanie i zapewni, że komunikacja będzie trwała i skuteczna.

Inteligentne wykorzystanie kolorów

Strona internetowa powinna mieć własną duszę i osobowość. Z tego powodu należy ustalić schemat kolorystyczny i trzymać się go przez cały proces projektowania. Nie ma jednak konieczności używania jednego koloru w każdej części strony.

Ważne jest, aby znać strategiczne obszary wykorzystania kolorów. Należą do nich ilustracje, które mają zdynamizować strony, ale także linki, czyli treści, które mają być wyróżnione. Przyciski call to action również powinny wyróżniać się na tle pozostałych treści. Podobnie dobre kolory powinny być dodane do animacji, które podobnie jak ilustracje ożywiają projekt.

Jeśli chodzi o zdjęcia, to można je wyretuszować, aby lepiej pasowały do reszty projektu strony. Wreszcie, zwykłe tło jest również punktem, którego nie można zaniedbać.

Doskonały design idzie w parze z użytecznymi funkcjami

Funkcje, które są zawarte w projekcie strony internetowej będą miały realny wpływ na reakcje użytkownika. Dlatego należy je starannie dobierać, aby zoptymalizować wrażenia klienta. Funkcje takie jak formularz kontaktowy, Google Maps czy moduł wyszukiwania będą bardzo przydatne dla odwiedzających.

Kluczem jest utrzymanie modułów i narzędzi w prostocie i niepogubienie się w próbie zaoferowania zbyt wielu funkcji.

Wykorzystaj dobrze obrazy poprzez bycie kreatywnym

Wiele osób wykorzystuje darmowe zdjęcia pobrane z pewnych stron, aby zastosować je w swoich projektach. Należy jednak wiedzieć, że darmowe zdjęcia nie występują w nieograniczonych ilościach. W efekcie możliwe jest, że te same zdjęcia znajdziesz na różnych stronach tworzonych przez kogoś innego.

Posiadanie takich samych zdjęć jak konkurent dyskredytuje daną firmę.

Najbezpieczniej jest mieć zdjęcia, które są unikalne. Dlatego ważne jest, aby unikać pobierania zdjęć z sieci i zamiast tego wezwać profesjonalnego fotografa. Profesjonalny fotograf będzie mógł zrobić piękne zdjęcia firmy oraz jej produktów i usług, aby zapewnić prawdziwą prezentację biznesu.

Im bardziej autentyczne i wysokiej jakości zdjęcia, tym bardziej unikalny będzie projekt strony internetowej. Pomaga to znacznie poprawić odczucia użytkownika.

Pracuj nad responsywnym projektem, aby zapewnić optymalne wyświetlanie we wszystkich mediach

W dzisiejszych czasach wiele osób woli przeglądać strony internetowe na swoich smartfonach czy tabletach. Mając to na uwadze, ważne jest stworzenie strony internetowej, która będzie mogła być poprawnie wyświetlana na tych urządzeniach.

Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie strony, która będzie działała równie dobrze na komputerze, jak i na smartfonie. Wszystkie elementy projektu (menu, przyciski, formularze, pop-upy, teksty itp.) muszą być idealnie dopasowane do różnych istniejących formatów.

Zaniedbanie tej części projektu oznaczałoby utratę wielu klientów. Ktoś może być zainteresowany ofertami i chcieć wejść na stronę przez swojego smartfona. Jeśli projekt strony nie będzie responsywny, to potencjalny klient może zrezygnować z dalszego przeglądania takiej strony.

Podkreślanie wezwań do działania

Celem projektowania stron internetowych jest konwersja użytkowników. Aby to osiągnąć, nie należy zaniedbywać wezwań do działania i wdrażać je w sprytny sposób. Celem jest zintegrowanie wezwań do działania, które będą służyć zaangażowaniu użytkowników bez ich irytacji. Konieczne jest zatem znalezienie odpowiedniej równowagi. Istniejące rozwiązania to stosowanie pop-upów, formularza na dole strony lub call to action w menu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Góra strony