Narzędzia, które pomogą Ci usunąć tło ze zdjęcia.

Obrazy są niezastąpionymi elementami w projektach wizualnych. Mogą pomóc Ci wyjaśnić skomplikowane rzeczy, przyciągnąć uwagę docelowych odbiorców i reprezentować wartości Twojej marki. Projektanci spędzają czas na poszukiwaniu atrakcyjnych obrazów, które pasują do ich projektów i stylów.

Często jednak problemem staje się tło obrazu, gdyż może ono odciągać użytkowników od głównego produktu lub nie pasować dobrze do całości. Dlatego projektanci często je usuwają i modyfikują, używając różnych narzędzi ułatwiających manipulację. W tym artykule odkryjesz popularne aplikacje i strony internetowe do edycji tła zdjęć, usuwania tła z obrazu online i dowiesz się więcej o ich głównych cechach.

Jeszcze kilka lat temu, aby usunąć i zmienić tło zdjęcia, trzeba było męczyć się z Photoshopem i jego skomplikowanymi funkcjami. Profesjonalni graficy nadal używają specjalistycznego oprogramowania do manipulowania obrazami i tworzenia układów dla swoich projektów. Ale zwykły użytkownik może mieć trudności z edytowaniem zdjęć na komputerze z Photoshopem, ponieważ wymaga to specjalnych umiejętności i czasu. Na przykład musisz użyć narzędzia lasso i dokładnie odtworzyć linie obiektu, aby wybrać niezbędną część obrazu. Jeden zły ruch i trzeba zaczynać wszystko od nowa.

Projektanci i twórcy treści mogą rozważyć różne narzędzia internetowe i mobilne, które automatycznie wymazują tła zdjęć. Te gumki do tła wykorzystują nowoczesne technologie oparte na AI i automatycznie identyfikują pierwszy plan i tło obrazów, aby je oddzielić. Nie musisz robić nic ręcznie, aby zmienić tło swojego zdjęcia.

Darmowe narzędzia internetowe do usuwania tła zdjęć

Do edycji zdjęcia można wykorzystać darmowe internetowe narzędzia do usuwania tła. Wystarczy odwiedzić oficjalną stronę internetową narzędzia za pomocą urządzenia, przesłać wymagany obraz i wymazać tło w zaledwie kilku sekund.

Usuwanie tła Depositphotos

Depositphotos, oferuje całkowicie darmowe narzędzie do usuwania tła ze zdjęć. Ta zasilana przez SI gumka w kilka sekund poradzi sobie nawet z bardzo szczegółowymi zdjęciami. Dzięki Depositphotos Background Remover możesz usunąć tło ze zdjęć ludzi, przedmiotów, zwierząt i ilustracji. Narzędzie obsługuje obrazy JPG, JPEG i PNG o rozmiarze do 15MB. Możesz również edytować przetworzony obraz za pomocą pędzli. Przywróć i Wymaż. Usuwacz tła jest darmowy i zachowuje oryginalną jakość HD obrazów do późniejszego pobrania. Jednak, aby przesłać zdjęcia bez tła, trzeba będzie założyć darmowe konto.

Aby wykonać przycinanie zdjęć online i usunąć tła, wykonaj następujące czynności:

 • Przejdź na oficjalną stronę narzędzia: en.depositphotos.com.
 • Kliknij na przycisk, aby przesłać obraz lub przeciągnij i upuść swój plik na stronę.
 • Wyświetl podgląd przetworzonego zdjęcia.
 • Kliknij przycisk edycji i użyj pędzli Erase/Restore, aby dopracować inne ustawienia.
 • Kliknij Download, aby zapisać wynik w jakości HD.

Slazzer

Narzędzie do usuwania tła Slazzer jest zautomatyzowanym rozwiązaniem zasilanym przez AI, które wykrywa warstwy pierwszego planu i oddziela je od tła. Po przetworzeniu można edytować, rozmywać lub zmieniać tło obrazu. Narzędzie obsługuje obrazy w formatach JPG, JPEG i PNG o maksymalnej wielkości pliku 12 MB. Pakiet darmowy pozwala na pobranie pliku tylko w standardowej rozdzielczości. Aby uzyskać obraz w jakości HD, trzeba kupić kredyty lub abonament.

Jak używać Slazzer do usuwania i edycji tła zdjęć:

 • Odwiedźcie oficjalną stronę Slazzer.
 • Prześlij obraz, przeciągnij i upuść swój plik lub wklej go za pomocą kombinacji klawiszy.
 • Jeśli nie wszystko jest ok kliknij przycisk Edit, aby wprowadzić poprawki i zmienić tło.
 • Kliknij przycisk Pobierz, aby pobrać obraz w standardowej jakości na swoje urządzenie.

Usuń.bg

Remove.bg to program do usuwania tła online, który potrafi przetworzyć zdjęcia w pięć sekund za pomocą jednego kliknięcia. Narzędzie oferuje również dodatkowe funkcje pozwalające na automatyczne rozmycie i zmianę tła obrazów. Jako nowe tło możesz wybrać domyślne szablony lub jednolite kolory. Remove.bg umożliwia przesyłanie obrazów JPG, JPEG i PNG o wielkości do 12 MB. Dostępne są również płatne kredyty, dzięki którym można przesyłać zdjęcia w jakości HD. Darmowa wersja nie zachowuje pełnej rozdzielczości, więc można pobrać plik w standardowej, dobrej jakości (do 0,25 megapiksela).

Jak usunąć tło zdjęcia i jak edytować obraz online z Remove.bg:

 • Przejdź do oficjalnej strony Remove.bg.
 • Kliknij na przycisk, aby przesłać obraz lub upuść plik bezpośrednio, lub skopiuj adres URL.
 • Sprawdź przetworzony obraz i wybierz opcję edycji, aby zmodyfikować go ręcznie, jeśli jest taka potrzeba.
 • Kliknij przycisk Pobierz, aby zapisać obraz w standardowej jakości.

Aby mieć pod ręką narzędzia do usuwania i edycji tła zdjęć, możesz zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym dedykowane aplikacje. Zazwyczaj posiadają zaawansowane funkcje edycji obrazów na potrzeby przyszłych wizualizacji.

Sprawdźcie kilka z nich poniżej.

Edytor zdjęć PhotoRoom Studio

PhotoRoom to mobilna aplikacja do edycji zdjęć z wbudowaną opcją usuwania tła. Po przetworzeniu obrazu można wykonać różne kreatywne projekty. Możesz tworzyć awatary, rozmywać zdjęcia, zmieniać rozmiar obrazu dla różnych postów w mediach społecznościowych, możesz projektować karty produktów i tworzyć okładki magazynów, a wszystko to za pomocą jednego kliknięcia. Aplikacja oferuje szablony dla wszystkich zadań marketingowych i osobistych. Możesz wykupić subskrypcję, aby zapisywać projekty bez znaków wodnych, przetwarzać do 10 zdjęć jednocześnie i otrzymywać nowe bonusy PRO.

Jak korzystać z PhotoRoom?

 • Zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu i załóż konto.
 • Wybierz obraz, aby usunąć tło.
 • Obejrzyj wynik i wybierz szablony dla swojego obrazu.
 • Edytuj przetworzone zdjęcie.
 • Naciśnij przycisk Eksportuj, aby zapisać wynik na urządzeniu lub udostępnić go w sieciach społecznościowych.

PicWish:

Ta aplikacja pomaga projektantom i firmom e-commerce łatwo wymazać i edytować tła obrazów. Można znaleźć proste szablony do tworzenia kart produktów. Darmowa wersja pozwala na stworzenie przezroczystego obrazu lub zmianę jego tła na jednolity kolor. W pakiecie PRO znajdziemy opcję przetwarzania wsadowego pozwalającą na manipulację do 30 obrazów jednocześnie. Po edycji zdjęć możesz dostosować ich rozmiary, aby dopasować je do wymagań karty produktu sklepów takich jak Etsy, eBay i Shopify.

Jak usunąć tło i edytować zdjęcie za pomocą aplikacji PicWish:

 • Pobierz aplikację.
 • Naciśnij przycisk Zdjęcia i wybierz zdjęcie z folderu.
 • Poczekaj, aż Twoje zdjęcie zakończy przetwarzanie i podejrzyj wynik.
 • Stuknij w obraz, aby wybrać nowe tło.
 • Dotknij opcji Pobierz, a następnie wybierz jakość obrazu i typ pliku, aby zapisać przetworzony obraz w urządzeniu.

Vyro.ai Korektor i edytor tła

Gumka i edytor tła Vyro.ai pozwala na automatyczne usunięcie tła obrazu i nałożenie nowego. Dostępnych jest kilka darmowych opcji, dzięki czemu można szybko stworzyć abstrakcyjne, spiralne, gradientowe, vintage i kwiatowe zdjęcia profilowe i projekty. Możesz również wyszukiwać tła tematyczne w galerii aplikacji, przycinać obraz, stosować różne filtry, nakładać obiekty warstwowe i dodawać naklejki. Aby zapisać obrazy w jakości HD i formacie PNG, należy zakupić wersję PRO. Aplikacja umożliwia również udostępnianie wyników na portalach społecznościowych.

Jak korzystać z edytora tła Vyro.ai:

 • Zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu.
 • Otwórz aplikację i kliknij ikonę aparatu, aby zrobić zdjęcie, lub wybierz istniejący obraz z galerii zdjęć.
 • Poczekaj kilka sekund na przetworzenie obrazu przez system.
 • Przejrzyj katalog i wybierz nowe tło.
 • Dotknij ikony edycji, aby wprowadzić dalsze zmiany.
 • Dotknij przycisku Pobierz, aby zapisać przetworzony obraz w urządzeniu.

Podsumowanie

Aby stworzyć wizualizacje dla swoich projektów komercyjnych i osobistych, nie musisz ręcznie usuwać tła z obrazu w Photoshopie. Jak widzisz do edycji tła zdjęcia można wykorzystać wiele narzędzi internetowych i mobilnych.

Wykorzystując technologię opartą na AI, programy potrafią błyskawicznie zidentyfikować pierwszy plan i odizolować go od tła bez dodatkowych manipulacji. Gumki do tła oferują różne funkcje i opcje, dzięki czemu można łatwo wybrać tę, która odpowiada Twoim potrzebom i celom. Użyj obrazów bez tła do kreatywnych awatarów, prezentacji, makiet, materiałów marketingowych i osobistych projektów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Góra strony