Jak wyczyścić pamięć podręczną WordPress?

Jaki ma sens posiadanie wtyczki do buforowania na swojej stronie internetowej WordPress i wyjaśniamy, dlaczego w tym nowym artykule.

Co to jest cache strony internetowej?

Celem pamięci podręcznej jest tymczasowe przechowywanie danych, aby szybciej ładować strony internetowe z przeglądarki. Jest to przestrzeń magazynowa przeznaczona do tego celu.

Jakie dane są przechowywane w pamięci podręcznej? Dane statyczne takie jak obrazy, HTML, Javascript, CSS.

Ostatecznie pamięć podręczna zoptymalizuje szybkość ładowania strony. Skutkuje to lepszym wrażeniem użytkownika (Ux) oraz wysyła pozytywne sygnały do wyszukiwarek i naturalnego odesłania strony. Google rzeczywiście przywiązuje wagę do szybkości ładowania strony.

Dlaczego warto opróżnić cache swojej strony internetowej?

Na stronie internetowej pamięć podręczna jest opróżniana, dzięki czemu zmiany wprowadzone w interfejsie administracyjnym strony są widoczne online.

System cache przechowuje wersję plików w określonym czasie i oddaje je użytkownikom. Jeśli administrator wprowadzi zmiany, które wpływają na te pliki i nie opróżni pamięci podręcznej, stare pliki zawsze zostaną przywrócone. Zmiany nie będą więc widoczne online. Wyczyszczenie pamięci podręcznej pozwala na przechowywanie i przywracanie nowych wersji plików.

Należy pamiętać, że operacja ta jest wykonywana przez właściciela strony.

Jak wyczyścić pamięć podręczną witryny WordPress?

Jeśli nie masz wtyczek do zarządzania cache’m dla swojej strony, ten punkt Cię nie dotyczy. Ten drugi krok można wykonać, jeśli masz zainstalowany plugin. Kilka rozszerzeń pozwala na cache’owanie stron witryny.

Weźmy za przykład WP Rocket. To jest płatne rozszerzenie, ale nie wszystkie takie są. Po aktywacji wtyczki, za pomocą jednego kliknięcia, pamięć podręczna zostaje opróżniona.

W ustawieniach Twojej witryny WordPress w ustawieniach wtyczki często znajduje się opcja taka jak „Clear Cache”.

Oto inne wtyczki, które pozwalają to zrobić: WP Super Cache, Litespeed Cache, W3 Total Cache czy WP Fastest Cache.

Nawet jeśli wydaje się to oczywiste, powinieneś zainstalować tylko jeden moduł cache na swojej stronie.

Czym jest pamięć podręczna przeglądarki?

Różni się on od opisanego powyżej systemu cache na stronie internetowej. Przeglądarki również przechowują informacje podczas surfowania na stronach internetowych. A czasami te przeglądarki nie wykrywają zmian, które zostały wprowadzone na stronie.

Jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki?

Czynność tę można wykonać niezależnie od używanej przeglądarki; Chrome, Firefox, Safari, Edge, itd.

W przeciwieństwie do pamięci podręcznej strony internetowej, która jest opróżniana przez jej właściciela, pamięć podręczna przeglądarki musi być opróżniana przez użytkownika.

Aby opróżnić pamięć podręczną w Chrome, na przykład

kliknij na „Więcej narzędzi

a następnie na „Usuń dane przeglądania”.

Teraz już wiesz, czym są różne rodzaje pamięci podręcznej i dlaczego są ważne dla wyświetlania aktualnych informacji na stronach internetowych.

Skontaktuj się z naszym zespołem, jeśli chcesz zlecić optymalizację swojej strony internetowej profesjonaliście.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Góra strony