Jak uruchomić kampanię Google Ads z agencją marketingową?

W obliczu konkurencji niezbędne jest znalezienie odpowiedniej strategii, która zapewni widoczność Twojej strony i Twoich produktów w wyszukiwarkach. Założenie kampanii Google Ads jest jednym z zalecanych sposobów. Można jednak powierzyć tę czynność agencji marketingowej, aby zapewnić sobie skuteczność kampanii reklamowej i uzyskać doskonały zwrot z inwestycji.

Czym jest kampania Google Ads?

Paid search, czyli SEA, polega na „kupowaniu” widoczności. Dzięki zakupowi słów kluczowych związanych z wyszukiwaniami w określonej dziedzinie działalności, strona internetowa zostanie wyróżniona w wyszukiwarkach. Ta strategia odsyłania jest aktywowana poprzez narzędzie Google Ads.

Google Ads, dawniej znane jako Google Adwords, to płatna platforma poleceń opracowana przez Google. Przyczynia się do promocji strony internetowej, produktów i usług poprzez zapewnienie widoczności ich reklam w wyszukiwarkach. Zasada działania Google AdWords opiera się na systemie licytacji słów kluczowych.

Google Ads automatycznie ustawia oferty w celu wygenerowania maksymalnej liczby konwersji w oparciu o koszt za kliknięcie. W skrócie, reklamodawca płaci za każdy dobrowolny widok i kliknięcie na reklamach wyświetlanych.

Wchodząc w szczegóły, należy określić maksymalną cenę ogłoszenia. Na przykład, jeśli maksymalna oferta jest ustawiona na 400 zł, a Google ustali, że koszt za kliknięcie wynosi 2 zł, lokowanie jest przyznawane. Jeśli jednak Google ustawi CPC na poziomie 5 zł, to zostaniesz pozbawiony możliwości umieszczenia na stronie. Możliwe jest również określenie maksymalnego dziennego budżetu dla reklamy, aby nie eksplodować jej kosztami! Dzięki temu maksymalny budżet przeznaczony na kampanię reklamową nigdy nie zostanie przekroczony.

Reklamy te mają formę zoptymalizowanych tekstów. Są one wyświetlane na SERP (inaczej mówiąc stronie wyników wyszukiwarki), gdy internauci wpisują słowa kluczowe na karcie wyszukiwania. Dzięki temu reklama pojawia się na pierwszej stronie wyników jako link sponsorowany. Rzeczywiście, te reklamy mają konkretne lokalizacje. Te najbardziej istotne według Google znajdują się nad pierwszymi naturalnie odwołującymi się stronami.

Dlaczego warto współpracować z agencją marketingową?

Współpraca z agencją złożoną z obeznanych i dobrze wyposażonych profesjonalistów ma wiele zalet. Agencja marketingowa będzie w stanie skutecznie przeprowadzić Twoją kampanię Google Ads. Ci cyfrowi eksperci nie tylko poprawiają ranking reklam i ogłoszeń. Informują też o swoich postępach. Oczywiście, powiedzą Ci najbardziej niezawodne strategie, aby dobrze uplasować się w Google. Agencja marketingowa pomoże Ci zatem w wyborze kampanii Google Ads. Rzeczywiście, trzeba wziąć pod uwagę kilka parametrów, aby wybrać prawidłowo. Na przykład, koniecznie trzeba określić cel kampanii.

Poniżej możemy wymienić kilka niewyczerpujących się celów:

  • Generowanie sprzedaży
  • Przyciąganie perspektyw
  • Przyciąganie ruchu na stronę internetową
  • Dotarcie do szerszej publiczności
  • Przyciągnij odwiedzających do sklepu fizycznego

Dla każdej kampanii istnieje określona konfiguracja i najlepsze praktyki, które muszą być w pełni opanowane, aby zapewnić sukces. Dlatego realizacja kampanii Ads i działanie w ramach tej strategii SEO wymaga prawdziwej wiedzy.

Powierzając ją agencji marketingowej, będziesz miał pewność, że uzyskasz wysoki poziom jakości w zakresie realizacji swoich kampanii. Dzięki tym ekspertom skorzystasz z kreacji kampanii wyróżniającej się na tle konkurencji. Należy jednak pamiętać, że jego celem jest wspieranie widoczności ogłoszeń i reklam w wyszukiwarce. W dzisiejszych czasach internauci są przytłoczeni reklamami, dlatego ważne jest, aby powierzyć strategię SEO wyspecjalizowanej agencji. Co więcej, strategia optymalizacji kampanii może się różnić w zależności od kampanii. Dlatego konieczne jest zrozumienie i opanowanie zasad, których należy przestrzegać, aby zagwarantować optymalną widoczność reklam w Google.

Idź dalej z Twoim SEO

Agencja marketingowa prawdopodobnie zaproponuje Ci rozwiązania uzupełniające strategię Google Ads. Rzeczywiście, bardzo interesujące jest połączenie płatnej optymalizacji wyszukiwarek z naturalną optymalizacją wyszukiwarek w celu zmaksymalizowania ogólnej strategii widoczności w sieci.

SEA pozwala na natychmiastową widoczność. Niemniej jednak trzeba zainwestować dedykowany budżet (czasem bardzo pokaźny!) i uczestniczyć w licytacjach, aby mieć dobrą pozycję w reklamach sponsorowanych. Rzeczywiście, płatne odsyłanie zakłada, że reklamodawca „kupuje” swoją przestrzeń, a gdy tylko kampania się kończy, reklamy znikają, a strona znów staje się niewidoczna. Chyba że klienci, którzy poznali stronę dzięki reklamom, zdążyli zyskać lojalność.

W przypadku SEO natychmiastowe koszty są niższe, ale jest to żmudna praca, która wymaga umiejętności pisania zoptymalizowanych treści. Ponadto SEO pozwala na utrzymanie dobrych pozycji w wyszukiwarkach.

Podsumowując, połączenie SEO i SEA pozwala na poprawę wyników kampanii Google Ads. Zatem zoptymalizowana witryna, wysokiej jakości treści i aktualne informacje pozwalają na dobrą indeksację stron serwisu przez wyszukiwarki.

Również te działania pobudzą Twoje kampanie Google Ads i dadzą lepsze wyniki. SEO może więc naprawdę poprawić wyniki Twoich kampanii SEA. Ponadto wiele badań wskazuje, że internauci preferują naturalne wyniki na stronie wyszukiwania. Dlatego ważne jest, aby skupić się na pracy, która przyciąga ruch organiczny. Pamiętaj jednak, że naturalne pojawienie się w wyszukiwarkach trwa minimum 6 miesięcy, więc w tym czasie SEO może przejąć kontrolę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Góra strony