Jak samodzielnie wprowadzać treści i aktualizować swoją witrynę?

Niektóre firmy chcą mieć kontrolę nad swoją stroną internetową, aby aktualizować informacje (produkty, wiadomości…) bez pomocy osób trzecich przy każdej modyfikacji. Jest to możliwe dzięki stronom internetowym opartym na systemie CMS.

Co to jest CMS?

Systemy zarządzania treścią (CMS) to skrypty, które ułatwiają projektowanie i aktualizację stron internetowych lub aplikacji internetowych.

Istnieje wiele CMS-ów, niektóre płatne, inne z wolnym dostępem (Open Source), a niektóre bardziej dostosowane do konkretnego zastosowania niż inne.

W kategorii Open Source CMS, WordPress, Joomla i Drupal należą do najczęściej stosowanych obecnie technologii. Zaletą tych pakietów oprogramowania jest to, że są one trwałe w czasie, ponieważ są utrzymywane przez duże społeczności programistów, którzy dobrowolnie pracują nad aktualizacją i ulepszaniem tych systemów.

Narzędzia do samodzielnego umieszczania treści w sieci

Zaletą tych rozwiązań, którą chcielibyśmy podkreślić w tym artykule, jest możliwość administrowania (zarządzania) i wprowadzania treści na własną stronę, nawet dla osoby, która nie miała z tym nigdy do czynienia. I to wszystko bez ingerencji programisty, który stworzył taką stronę.

Twórz i modyfikuj swoje artykuły

Możesz łatwo znaleźć swoje treści w interfejsie administracyjnym, takim jak CMS WordPress. Filtry i pola wyszukiwania pozwalają w mgnieniu oka znaleźć swoje artykuły (lub strony).

lista artykułów na WordPressie

Oto przykład strony tworzenia postów w WordPressie:

  • Panel administracyjny WordPress
  • Wprowadzanie treści postu (Wysiwyg, what-you-see-is-what-you-get)
  • Opcje dostępne dla formatowania tekstu
  • Dodanie pliku multimedialnego do artykułu (zdjęcie, film…)
  • Zapisywanie i publikowanie artykułu
  • Dodawanie obrazu do strony głównej
  • Dodawanie obrazu do stron i artykułów

Zainteresowanie CMS-em takim jak WordPress polega również na zarządzaniu wizerunkiem. Witryny WordPress posiadają bibliotekę mediów, która centralizuje wszystkie obrazy. Bardzo łatwo je znaleźć, a integracja nowych zdjęć na stronie czy w artykule jest bardzo prosta. Należy jednak uważać, aby nie ładować zbyt ciężkich obrazów, co spowolniłoby ładowanie się całej strony.

Biblioteki multimediów w WordPressie

„Strony mojej witryny są zbyt skomplikowane, bym mógł nimi samodzielnie administrować”.

Dziś na różnych CMS-ach pojawia się nowy zestaw narzędzi zwanych page builderami, które skutecznie odpowiadają na ten problem.

Pozwala on na budowanie stron witryny w taki sposób, aby móc tworzyć skomplikowane układy bez konieczności posiadania wiedzy na temat tworzenia stron internetowych. Nawet jeśli niektóre części mogą być mniej dostępne, narzędzia te nadal pozwalają firmie mieć kontrolę nad innymi elementami, które mogą znajdować się na stronie.

Po krótkim szkoleniu szybko nabiera się wprawy w posługiwaniu się tymi narzędziami. A firma staje się niezależna w umieszczaniu w sieci nowych informacji o swojej firmie, produktach czy usługach.

Agencja marketingowa My Załatwimy jest ekspertem w tworzeniu stron internetowych z wykorzystaniem Open Source CMS. Do narzędzi dołączamy szkolenia, abyś mógł być jak najbardziej samodzielny w administrowaniu własnej strony.

A żeby dowiedzieć się więcej, wyjaśniamy również, dlaczego powinieneś użyć WordPressa do stworzenia swojej strony internetowej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Góra strony