Jak przywrócić usuniętą stronę lub wpis na blogu w WordPress?

Niezależnie od tego, czy celowo lub nieumyślnie usunąłeś (stronę lub post na blogu) w swojej witrynie WordPress, często możliwe jest odzyskanie tej utraconej treści. W tym artykule przyjrzymy się, jak odzyskać niedawno lub wcześniej usuniętą zawartość.

Wstęp:

Aby mieć pewność, że możesz odzyskać usunięte treści w swojej witrynie, musisz regularnie tworzyć kopie zapasowe swojej witryny WordPress. Jeśli nie ma wdrożonego systemu backupu, istnieje duże ryzyko utraty danych.

Jak odzyskać usuniętą zawartość z kosza na WordPressie?

WordPress ma funkcję zwaną „Koszem”. Jest to miejsce podobne do tych, które można znaleźć na komputerze lub w poczcie elektronicznej, które tymczasowo przechowuje ostatnio usunięte elementy.

Tak więc, gdy usuwasz stronę lub post na WordPressie, element nie jest trwale usuwany z witryny. Zamiast tego WordPress wysyła go do kosza, gdzie strona lub post pozostanie przez 30 dni.

Błędy zdarzają się szybko, ale dzięki tej funkcji możesz natychmiast poprawić swój błąd. Cofnięcie przeniesienia do kosza.

Natychmiast po usunięciu elementu przez pomyłkę możesz cofnąć swoje działanie: Cofnij przeniesienie do kosza WordPressa

Wystarczy kliknąć na „Cofnij”, aby przywrócić zawartość.

Odzyskanie elementu z kosza

W folderze Kosz znajdziesz usuniętą zawartość. Aby przywrócić stronę „Test”, wziętą jako przykład, wystarczy kliknąć na „Przywróć”:

Przywróć element w koszu WordPressa

Jeśli nie widzisz folderu z koszem, oznacza to, że Twoja strona lub post nie zostały usunięte lub że minęło więcej niż 30 dni od ich usunięcia i umieszczenia w koszu. W drugim przypadku Twoja strona lub post zostały trwale usunięte. Będziesz musiał zbadać inne opcje, aby przywrócić swoją zawartość WordPressa.

Jak odzyskać trwale usunięte treści na WordPressie?

Jeśli zawartość została trwale usunięta, wówczas nie będzie możliwe jej odzyskanie za pośrednictwem Kosza. Przyjrzyjmy się kilku możliwym rozwiązaniom.

Najlepszym sposobem na to jest przywrócenie ostatniej kopii zapasowej witryny.

Jeśli nie masz wdrożonego systemu kopii zapasowych, możesz w ostateczności skontaktować się z gospodarzem strony internetowej. Ale nie ma gwarancji, że mają kopię zapasową twojej strony.

Przed przywróceniem kopii zapasowej upewnij się, że zawiera ona brakujące informacje. Należy również pamiętać, że kopia zapasowa nie będzie zawierać żadnych aktualizacji dokonanych w międzyczasie.

Odzyskanie treści z Google lub innych narzędzi

Możliwe jest odzyskanie treści z pamięci podręcznej Google. Wyszukujesz stronę lub artykuł w wyszukiwarce i zazwyczaj, jeśli artykuł był wcześniej zaindeksowany, a aktualizacja (usunięcie) nie została jeszcze odzwierciedlona, możesz odzyskać informacje ze strony poprzez zwykłe kopiowanie i wklejanie. Wyszukiwarki zazwyczaj przechowują w swoich archiwach zbuforowane wersje stron internetowych.

Przydatne może być również narzędzie Wayback machine. Jest to strona, która wymienia różne wersje tej samej strony internetowej na przestrzeni lat!

Istnieje więc kilka sposobów na odzyskanie zawartości usuniętej strony lub postu WordPress. Ale, jak już zrozumiesz, że musisz mieć dostęp do kopii zapasowych swojej witryny, aby być bezpiecznym. Nie wahaj się zadzwonić do naszej agencji marketingowej, jeśli chcesz, aby towarzyszyła Ci w utrzymaniu Twojej witryny WordPress.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Góra strony