Dlaczego warto zacząć szukać redaktora stron internetowych już teraz?

Tytuł tego artykułu to trochę taki chwyt sprzedażowy… :). Zasadne jest jednak pytanie: dlaczego warto rozważyć zatrudnienie redaktora stron internetowych? Umiesz bardzo dobrze pisać i nikt nie zna Twojej firmy, jej historii, wizji, racji bytu lepiej niż Ty. Czyli jeszcze jeden element w Twoim systemie, w Twoim modelu biznesowym… nie myślisz o nim!

A jednak… jeśli się nad tym zastanowisz, musisz zmierzyć się z rzeczywistością: coraz więcej firm (w tym Twoja konkurencja) szuka (i znajduje) dobrych copywriterów. Niektórzy korzystają z agencji redakcyjnych, po prostu dlatego, że mają wszystko w jednym pakiecie (jeśli można to tak nazwać!): teksty, SEO i tak dalej…

Prowadzenie biznesu w erze cyfrowej idzie w parze z masową produkcją treści. Twoja strona internetowa, Twój blog, Twoje newslettery, Twoje broszury marketingowe, Twoje media społecznościowe… Wyobraź sobie tylko ilość potrzebnych treści! A kto jest gotów poświęcić się na jej napisanie? Stażysta? … Pomyśl jeszcze raz…

Oprócz treści nie zapominaj, że musisz też myśleć o wyszukiwarkach. Jeśli Twój praktykant dobrze orientuje się w SEO i potrafi pisać… to nie wahaj się powierzyć mu tego zadania.

A może jest jeszcze inne rozwiązanie. Bardziej praktyczne. Bardziej ekonomiczne. Bardziej zrównoważone. Może czas zatrudnić redaktora stron internetowych. A jeśli nie zamierzasz zatrudniać, dlaczego nie skorzystać z usług freelancera – redaktora stron internetowych, który uzupełni Twój zespół, nawet bez stałej umowy?

Dlaczego warto korzystać z edytora stron internetowych?

Pisanie jest trudną sztuką. W rzeczywistości, nic nie jest bardziej przerażające dla profesjonalnego pisarza niż być powiedział „twoja praca brzmi ładnie … mogę być zainteresowany” przez kogoś, kto nie ma umiejętności pisania. Bo praca (tak, pisanie stron internetowych to PRAWDZIWA praca) wymaga talentu. Bardziej niż umiejętności czy stopnie naukowe, talent pisarski jest wrodzony. A smutny fakt jest taki: niewielu „pisarzy internetowych” ma ten talent w pierwszej kolejności. Jednak istnieje wielu doskonałych pisarzy internetowych, którzy odkrywają ten talent, ten dar, w czasie w ich życiu, kiedy są gotowi, aby odwrócić stronę i iść dalej. Talent zamienia się wtedy w dążenie do osobistego spełnienia… a pisanie staje się dzięki temu jeszcze lepsze.

Wysokiej jakości treści dla większej ilości leadów

Strona internetowa z wysokiej jakości treścią automatycznie prowadzi do większej ilości leadów.

Nie wierzysz w to?

Weźmy stronę internetową… jakąkolwiek stronę internetową. Zadaj sobie pytanie: „Czy kliknąłbym w CTA? Jeśli dojdziesz do wniosku, że call to action nie zachęca Cię do działania, mimo tematu, który uważasz za interesujący, zwróć uwagę na treść danej strony. Czy spełnia to, co spodziewasz się zobaczyć, a następnie kliknąć przez, aby dowiedzieć się więcej?

Reklamy, broszury i katalogi – wszystkie korzystają z pomocy profesjonalnego pisarza. Zatrudnienie Redaktora stron internetowych do tworzenia dokumentacji technicznej, informacji prasowych i kopii marketingowych ma znaczący wpływ na to, jak firma jest postrzegana przez swoich klientów.

Jak długo trwa produkcja treści?

Tworzenie wysokiej jakości treści jest niezwykle trudne, ale i czasochłonne. Na przykład, aby zapewnić publikację średnio trzech wpisów na blogu o objętości od 1000 do 1500 słów tygodniowo, nasz zespół poświęca około 5 godzin, czyli około 20 godzin miesięcznie. Wyobraź sobie, że robisz to sam… Ten cenny czas mógłby (i powinien) być poświęcony na sprzedaż, networking lub budowanie swojego zespołu.

Dlatego najlepiej rozważyć outsourcing pisania treści.

Co wiele firm ma tendencję do zapominania, że „pisanie treści” to nie tylko pisanie. W procesie produkcji treści trzeba uwzględnić badaniem słów kluczowych, opracowaniem strategii, SEO, dystrybucję publikacji i link building. Wszystkie te rzeczy wymagają czasu i wysiłku. Czy zastanawiałeś się nad tym? Zostawiamy was z tymi rozważaniami…

Zawsze pamiętaj, że zatrudnienie profesjonalnego web copywritera pozwoli Ci zaoszczędzić czas i wysiłek, a także pozwoli Ci poświęcić go Twojej firmie i Twoim klientom.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Góra strony