Dlaczego warto wybrać WooCommerce dla swojego sklepu internetowego?

WooCommerce to platforma zarządzania e-commerce w WordPressie. Obecnie stanowi ponad 55% globalnego rynku platform e-commerce. Narzędzie jest używane na ponad 90% witryn e-commerce WordPress. W Polsce 25% sklepów internetowych korzysta z tej platformy i jej różnych instalacji. Poznaj zalety wyboru WooCommerce dla swojego projektu internetowego.

WooCommerce jest platformą open source

WooCommerce to rozszerzenie systemu CMS WordPress, które pozwala na szybkie stworzenie własnego sklepu internetowego. Słynna platforma e-commerce jest open source, co oznacza, że kod źródłowy jest publiczny i dostępny dla każdego. Programiści i użytkownicy platformy mają więc szeroki dostęp do kodu źródłowego. Oznacza to, że możesz swobodnie i łatwo pobrać kod źródłowy i wprowadzić zmiany do platformy według własnego uznania. Dzięki temu masz większą kontrolę nad dostosowaniem swojej strony internetowej.

To rozwiązanie e-commerce oferuje wiele możliwości dostosowania. Ponieważ WooCommerce jest platformą open source, jest całkowicie darmowa.

Nie ma więc żadnych opłat za platformę ani abonamentu za korzystanie z niej. Tylko hosting i rozszerzenia mogą generować dodatkowe koszty, które zostaną doliczone do innych kosztów związanych z Twoją stroną internetową. Dzięki dużej społeczności programistów, jaką posiada ta platforma, znalezienie agencji specjalizującej się w WooCommerce, która zrealizuje Twój projekt stworzenia strony e-commerce, nie będzie skomplikowane. Dzięki temu nie tylko ułatwisz sobie życie, ale także zyskasz wysokiej jakości sklep internetowy, który będzie dostosowany do różnych potrzeb Twojej firmy.

WooCommerce to przyjazne i łatwe w użyciu rozszerzenie

Jeśli WooCommerce jest jednym z najczęściej używanych rozwiązań open source e-commerce na świecie, to ze względu na jego elastyczność, przyjazność dla użytkownika i łatwość użycia. Interfejs zarządzania tym rozwiązaniem jest rzeczywiście bardzo przyjazny dla użytkownika. Jest dość elastyczny i łatwy do nauczenia, co sprawia, że jest bardzo łatwy w użyciu. Funkcjonalność WooCommerce jest również bardzo intuicyjna. Rozwiązanie to dostarcza Ci wszystkich elementów potrzebnych do założenia sklepu internetowego. Ponieważ WooCommerce jest prostą wtyczką, to rozwiązanie jest bardzo łatwe do ustawienia i skonfigurowania.

Rozszerzenie łączy się z platformą WordPress użytkownika jak każda inna wtyczka CMS. Wystarczy wyszukać WooCommerce na stronie wtyczek, a następnie kliknąć na zainstaluj i aktywuj. Po aktywacji rozszerzenia pojawi się kreator konfiguracji, który poprowadzi Cię przez kolejne kroki do jego uruchomienia. Możesz wtedy kupić motyw lub pobrać go za darmo i zacząć od dodania kilku produktów, które można skategoryzować.

Ze swojego panelu WordPress możesz bezpośrednio uzyskać dostęp do bieżących zamówień, różnych informacji o produktach, ustawień wysyłki i śledzenia zapasów. Ponieważ wtyczka WooCommerce została zaprojektowana specjalnie dla WordPressa, użytkownicy tego CMS-a nie będą mieli problemów ze zrozumieniem działania interfejsu. Nie musisz posiadać zaawansowanej wiedzy z zakresu tworzenia stron internetowych, aby sprawnie zarządzać działalnością sklepu internetowego. Platforma nadaje się więc zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej technicznych profili.

Wiele wtyczek i rozszerzeń dla WooCommerce

Jako platforma open source, która wykorzystuje pełną moc CMS WordPress, WooCommerce daje Ci możliwość dostępu do niewyobrażalnej ilości wtyczek i rozszerzeń nieuwzględnionych w zestawie. Dodatki i rozszerzenia oferowane przez WooCommerce przyczyniają się do rozwoju Twojego sklepu internetowego poprzez szereg ulepszeń i wdrożeń, które oferują. Instalując te wtyczki i rozszerzenia, dodajesz do swojego sklepu internetowego wiele funkcjonalności, których potrzebujesz.

Znajdziesz rozszerzenia i wtyczki do tworzenia swoich kart produktów, zarządzania podatkami, płatności online, wysyłki, wysyłania newsletterów itp. Możesz również pobrać rozszerzenia i wtyczki WooCommerce do zarządzania fakturami, językami i walutami, do obsługi klienta (czat na żywo, obsługa posprzedażowa) i do śledzenia zamówień klientów. Wybór rozszerzeń i wtyczek jest ogromny. Wiele z tych rozszerzeń jest całkowicie darmowych. Inne dodatkowe wtyczki nie są darmowe. Ceny są mimo wszystko dość przystępne i w większości przypadków są znacznie niższe od innych rozwiązań dostępnych na rynku.

WooCommerce: duża społeczność deweloperów i użytkowników

Społeczność WooCommerce jest niezaprzeczalnie jednym z największych atutów tej platformy. WooCommerce ma dużą społeczność użytkowników, programistów i partnerów, którzy mogą pomóc, gdy napotkasz problem. Podobnie jak WordPress, WooCommerce opiera się na wspólnych zasobach programistów z całego świata. Nieustannie budują nowe funkcje dla całej społeczności. Funkcje te zostały zaprojektowane w celu zaspokojenia konkretnych potrzeb i zapewnienia skutecznych rozwiązań złożonych problemów. Społeczność WooCommerce jest aktywna i dynamiczna. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się społeczności e-commerce.

Na świecie istnieje ponad 80 grup spotkaniowych, a wydarzenia związane z WooCommerce odbywają się regularnie. Istnieją również fora i strony internetowe poświęcone wyłącznie tej platformie. Duża społeczność jest również obecna w Polsce i istnieją ważne platformy wzajemnej pomocy. Na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy LinkedIn, istnieją również duże grupy dyskusyjne, które są bardzo responsywne i pozwalają na wymianę między członkami. Wybierając WooCommerce dla swojej witryny, masz możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i pytaniami ze społecznością użytkowników, partnerów i programistów, którzy są pasjonatami tego samego celu.

WooCommerce to niezawodna i bezpieczna platforma

Kiedy trzeba dokonywać transakcji oraz gromadzić i przechowywać dane klientów, niezbędne jest posiadanie przez firmę dobrze zabezpieczonej strony. WooCommerce to wydajne, niezawodne i wysoce bezpieczne rozwiązanie e-commerce. Oferuje on swoim licznym użytkownikom szereg wbudowanych zabezpieczeń. Twórcy wtyczki WordPress są wspierani przez ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa online. Moduły bezpieczeństwa są regularnie aktualizowane. Dzięki temu Twój sklep internetowy jest optymalnie chroniony. Aby jednak zachować bezpieczeństwo witryny e-commerce, należy wybrać niezawodny hosting, uzyskać certyfikat SSL i być na bieżąco z różnymi poprawkami bezpieczeństwa.

WooCommerce: w przystępnej cenie

WooCommerce to przystępne rozwiązanie dla każdego, kto chce uruchomić swój sklep internetowy. Plugin jest całkowicie darmowy, podobnie jak wiele jego rozszerzeń i dodatków. Jedyne większe wydatki, jakie będziesz musiał ponieść to hosting strony, zakup domeny i wzmocnienie bezpieczeństwa Twojego biznesu online. Koszt ten wzrośnie, jeśli zdecydujesz się dodać płatne rozwiązania, takie jak rozszerzenia lub konkretne motywy, aby jeszcze bardziej dostosować swój sklep internetowy. Dzięki tej wtyczce WordPress możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy bez kompromisu w kwestii jakości swojej witryny e-commerce. W porównaniu do innych platform, WooCommerce jest więc opłacalnym i bardzo korzystnym rozwiązaniem dla firm.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Góra strony